pedaleur-logo-blauw-kantlijn

Nieuwsbrief April 2020

Geplaatst op 16-05-2020  -  Categorie: Algemeen

(ont)KoppelKoers | Donderdag 21 Mei 2020

Jullie hebben afgelopen week een uitnodiging ontvangen voor dit ludieke evenement. Wat het is? Dat stond dus in die uitnodiging…en ook op onze website. Het aantal aanmeldingen stroomt binnen. Wil jij ook meedoen? Geef je dan direct op. De inschrijving sluit op 19 Mei. 

 

Clean Your Trail Day!| Zaterdag 23 Mei 09.00-12.00uur

Op zaterdag 23 mei is het Clean Your Trail Day.Of op z’n Orskots: “Ruimt oewe rommel op!” Een mooie gelegenheid onze vaste mountainbike route een beetje schoonerte maken. Helaas gooien mensen nog met enige regelmaat hun afval in het bos. Op en langs de route liggen blikjes, plastic verpakkingen van energierepen en andere troep wat niet thuishoort in de natuur. De veldcommissie roept leden op om samen die zaterdagochtend het bos in te gaan. We doen dat 2-tallen die ieder een deel van de vaste route Oirschot-De Beerzen voor hun rekening nemen. Kom dus in actie en ga een paar uurtjes het bos in om afval te verzamelen. Zo zorgen we er samen voor dat we in een mooie omgeving kunnenblijven genieten van onze sport.

De Pedaleur Oirschot roept haar leden op om zich aan melden: Stuur uiterlijk dinsdag 19 mei een mail naar ofni.[antispam].@pedaleur-oirschot.nl met jouw naam en telefoonnummer. En vanaf welke locatie jij wilt starten: Oirschot of De Beerzen. We zullen na aanmelding groepen maken en afspraken maken over welk traject jij met jouw maatje gaat opruimen. 

 

Meerdaagse 2020 | Gaat niet door

Jammer, maar niet geheel onverwachts: Namens de toercommissie moeten we melden dat dit jaar de meerdaagse wordt geannuleerd. Met de huidige beperkingen kunnen we de veiligheid van onze leden én anderen onvoldoende waarborgen. De meerdaagse voor 2021 houden we in potlood in de agenda. In september verwachten we daarover meer duidelijkheid en zal, bij groen licht, de inschrijving weer worden geopend.

 

#Riding Solo | # Compliment aan.. | #Alleen fietsen

Ondanks alle adviezen zien we nog regelmatig grotere groepen wielrenners en mountainbikers – ook van andere verenigingen - met onvoldoende afstand tot elkaar en andere weggebruikers. Gelukkig horen en zien wij met name dat onze leden zich wél aan de afspraken houden, die door bestuur en commissies voor al onze leden zijn gemaakt. Daarvoor willen we die leden dan ook een compliment geven. Ieder lid die in deze bijzondere tijden alleen op de fiets springt én daarbij met trots het blauw-geel-wit-zwarte clubtenue draagt, straalt hiermee ook onze maatschappelijke verantwoordelijkheid als vereniging uit.

 

#Riding Solo | #Het advies blijft.. | #Alleen fietsen

Hoewel er een lichte versoepeling is van de maatregelen rondom het fietsen in groepsverband– je zou met 4 personen met voldoende afstand onderling mogen fietsen - biedt dat voor onze club nog onvoldoende houvast om weer veilig en verantwoord activiteiten op te pakken. Dat betekent bijvoorbeeld dus ook dat we dit jaar de clubkampioenschappen moeten missen. Het advies blijft dan ook om lekker alleen te blijven fietsen, of met jouw vaste fietsmaatje. Bedenk je eigen rondje, of maak gebruik van de routes die je via onze website (wel ff inloggen) kunt vinden.

  

Popcorn Time! | Leuke filmpjes voor in de luie stoel

Hoewel het momenteel prachtig weer is om – alleen – te fietsen, hebben we alvast wat interessante en leuke linkjes voor jullie op een rijtje gezet! Veel kijk- en leesplezier.

  

Een handjevol mountainbikers schopt het tot prof.

In de film Going In volg je de atleten van Trek Bicycle Racing Team tijdens hun trainingen en races. Dikke aanrader!

https://www.trekbikes.com/nl/nl_NL/going-in/?fbclid=IwAR04X2l04kBvlSzfR1qOdIaYOCjvvGqbZUei-b9-GJjyfZHpRE9YRwYOc7Q

 

Is anderhalve meter echt wel voldoende als je moet niezen?

Mytbusters zocht het uit:

Mythbusters The Safe Sneeze https://www.youtube.com/watch?v=3vw0hIs2LEg

Mythbusters Art of the Sneeze https://www.youtube.com/watch?v=0f4sUNWkq60

 

Als je niest kan een druppel wel 8 meter verderop landen.

Of zoals ze in Engeland zeggen: Given various combinations of an individual patient’s physiology and environmental conditions, such as humidity and temperature, the gas cloud and its payload of pathogen-bearing droplets of all sizes can travel 23 to 27 feet (7-8 m).

https://jamanetwork.com/journals/jama/article-abstract/2763852

 

Wat vinden de Belgen eigenlijk van corona en sporten?

Fietsen, joggen of wandelen doe je best niet achter elkaar in tijden van corona:

 https://www.facebook.com/1695662244023359/posts/2610763949179846/?d=n

 

De 5 wielermomenten van 2019 (volgens Michel Wuyts)

https://www.youtube.com/watch?v=Gr8tjEAGOF8

 

Vittorio Brumotti goes crazy in Livigno

Je hebt geen mountainbike nodig om offroad te gaan. Dat bewijst Vitorio Brumotti in deze video. https://www.youtube.com/watch?v=nYey3PI3gqM

 

Wil je liever niet naar buiten en wel jouw skills blijven oefenen?

Huur dan een verlaten sporthal bij jou in de buurt. Net als Danny: Danny MacAskill’s Gymnasium https://www.youtube.com/watch?v=fAEBNEscL0c&list=PLcqcEs2DnmCjGz2lkuLpiEGNZSUDWOyV2

 

En als laatste wat inspiratie voor de thuiswerkers.

Wel uitkijken voor de meubels: https://www.youtube.com/watch?v=rAHQY2FHcOo&t=282s

 

Met sportieve groet,

Rob van Overbeek

Namens De Pedaleur Oirschot

www.pedaleur-oirschot.nl

ofni.[antispam].@pedaleur-oirschot.nl

https://www.facebook.com/pedaleuroirschot/

https://www.strava.com/clubs/126896